• ALTIN (TL/GR)
  2.425,89
  % 0,68
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2553
  % 0,23
 • € EURO
  34,9672
  % 0,33
 • £ POUND
  41,0512
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4529
  % 0,16
 • РУБ RUBLE
  0,3599
  % 2,47
 • /TL
  %
 • BIST 100
  10.736,13
  % -0,52

Gençler için Birikim Hesabı ile Kaliteli Bir Gelecek!

Gençler için Birikim Hesabı ile Kaliteli Bir Gelecek!

Küçük yaşlarda oluşturulan birikim hesabı ile geleceğini koruma altına almak isteyen 18 yaş üzerindeki gençler için birikim hesabı İş Bankası’nda. Gençlerin uzun süredir almak istediği son model cep telefonu ya da ödevlerini yapmak ve oyun oynamak için istenen diz üstü bilgisayar artık birikim hesabı ile daha kolay alınabilecek.

İş Bankasının gençlere özel sağladığı bu fırsat 18 ile 26 yaş aralığındaki genç birikimciler için geçerli oluyor. Biriktiren genç hesap kullanıcıları hayalindeki hedefi kısa sürede gerçekleştiriyor. İş Bankası müşteri hesabı kullanıcıları için sunulan gençler için birikim hesabı 6 ile 12 aylık vade dönemlerinden oluşturulabiliyor. Birikim yapmak isteyen gençler önlerine belirledikleri bir hedefe yönelik vade süresi seçebiliyor. Sözleşme süresi tamamlanarak istenen vadeye ulaşıldığında kişinin hedeflediği birikim hesabı üzerine ek faiz getirisi ekleniyor.

Ödül Faizi Nedir?

Birikim hesabı vakit kaybetmeden açan 18 yaşını aşan her genç birey ek faiz getirisi ile gece gündüz kazanmaya devam ediyor. Hesap üzerinde ek bir müdahalede bulunmadan yatırımlar biriktikçe kazançlar fırsata dönüyor. Üstelik ödül faizi de alınıyor. Bunun için başlangıçta belirlenen vade süresine ulaşmak gerekiyor. Banka bu uygulamaya “ödül faizi” adını veriyor.

Gençler İçin Birikim Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Gençler için Birikim Hesabı ile Kaliteli Bir Gelecek!

Genç Birikim Hesabı ile Kaliteli Bir Gelecek!

Gençler için birikim hesabı kullanıcılarına sunulan farklı avantajlar bulunur. Hesap sahipleri acil nakit ihtiyacı duyduğu anda hesabında biriken kazançtan istediği miktarı aylık vade dönemlerinde çekebiliyor. Bunun haricinde kişinin alinde bulunan ve birikime dönüşsün istediği TL’ler de hesaba yatırılabiliyor.

Gençler için birikim hesabı 18 ile 26 yaş aralığındaki tüm gençler kullanabilir. Açılışa özel yatırılması gereken en düşük tutar 250 TL olarak belirlenmiştir. En fazla yatırılabilecek tutar ise 100 bin TL’dir. Her genç aynı anda birden fazla birikim hesap açılışı yapabilir. Hedeflenen birikime ulaşıldığında bir diğerine geçerek tüm hedeflenenlere kolaylıkla erişilebilir. Hesap sözleşme süresi dolduğu anda otomatik olarak kapatılır. Ve ulaşılan bakiye vadesiz TL hesabına aktarılır.

Genç Birikim Hesabı Nasıl Açılır?

Genç birikim hesabı açmak isteyenlerin İŞcep uygulamasını kullanması gerekir. İstendiğinde İş Bankası şubelerine de gidilebilir. Online ortamda kısa sürede hesap açılışı yapmak isteyenler uygulama ile müşteri hesabı oluşturmalı ve birikim hesabı başvurusu yapılmalıdır.

Gençler için birikim hesabı tüm gençlere İş bankası tarafından sunulan bir fırsat olup oldukça güzel faiz oranları ile birikim yapma imkanı mevcuttur. Hesap açılışı 5 bin TL olan bir kişi 6 ay boyunca birikim sözü verdiğinde ödül faizi olarak %2 eklenir. Hedefte 10 bin TL olduğu düşünülürse aylık faiz oranı olarak %10,50 eklenir. Bu kişi her ay 1000 TL yatırırsa sözleşme sonunda bakiye ödül faizi ile 10.382 TL oluyor.

Genç Birikim Hesabı Faiz Eklenti Tablosu

İş bankası biriktiren genç hesap  faiz oranı banka şubesi:

-30 ay vade: Yüzde 13,75 faiz oranı + 0,35 ödül faizi

Birikim hesabı faiz oranı internet şubesi:

-30 ay vade: Yüzde 13,90 faiz oranı + 0,40 ödül faizi