• ALTIN (TL/GR)
  2.496,26
  % 0,50
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • /TL
  %
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Online işlemlerin tercih edilirlik düzeyinin artmasıyla birlikte kefilsiz, şubesiz ve belgesiz şekilde kredi sunan bankaların sayısı arttı. Kolay kredi veren bankalar denildiğinde ise akla Aktif Bank (N Kolay Kredi), ING Bank (E-Kredi), CEPTETEB, Enpara.com gelmektedir. İlgili bankalar internet bankacılığı kanalından yapılan ihtiyaç kredisi başvurularında herhangi bir evrak ve kefil talep etmezler.

Kolay Kredi Alabilmek İçin Şartlar Neler?

Belgesiz kredi talebinde bulunmak isteyenlerin sıklıkla yanlış anladığı bir nokta bulunmaktadır. Gelir belgesiz ve kefilsiz kolay kredi alımı denildiğinde bir kısım kişinin aklına herhangi bir gelire sahip olmadan kredi alabilme şansı gelmektedir. Ancak bu gibi bir uygulama söz konusu değildir.

Kolay kredi veren bir banka kişiden gelir belgesini fiziki olarak talep etmezken, online başvuru ardından kişinin kredi notu risk raporunu ve E-devlette yer alan sigorta dökümünü, düzenli gelir tutarını kontrol eder. Kısacası kolay kredi alımı, gelire sahip olmadan kredi alabilmek demek değildir.

Kolay kredi veren bankalara online başvuru yapmak ve başvuru sonunda olumlu yanıt alabilmek için gerekli şartlar ise aşağıdaki şekilde sıralanır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • 70 yaş sınırını aşmamış olmak,
 • Kredi notunun kredi onayına uygun seviyede olması,
 • Düzenli aylık gelire sahip olmak,
 • Başvurulan kredinin aylık taksitlerinin kişinin aylık gelir tutarının yarısını geçmemesi,
 • Yasal takibe düşmüş herhangi bir kredi borcunun olmaması,

Sıralanan şartlara uygunluk taşıyanlar kolay kredi veren bankalar arasından tercih yaparak, tercih ettikleri bankanın mobil bankacılık uygulamasından veya internet şubesi üzerinden ihtiyaç kredisine başvuru sağlayabilirler.

Kolay Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Banka müşterileri sahip oldukları kredi notu ağırlıklarına göre risk guruplarına ayrılırlar. Örneğin kredi notu 700 ila 1099 arasında olan bir banka müşterisi, orta riskli müşteri gurubuna dahildir. Ancak kredi notu 1 ila 699 puan arasında olanlar en riskli müşteri gurubunu oluştururlar ve kredi başvurularında onay alma şansları oldukça düşüktür.

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Online kolay kredi alabilmek için kredi notunun genellikle en az 1100-1499 puan arasında olması gerekir. Çünkü bu puan aralığındakiler, az riskli müşteri gurubunu oluştururlar. Online-kolay kredi alma şansı en yüksek olan kişiler ise kredi notları 1500 ila 1900 puan arasında yer alanlardır.

Kolay Kredi Veren Bankalar

Kolay kredi alabilmek için gerekli şartları karşılıyorsanız size bazı banka önerilerimiz olacak. Bu bankalar vasıtası ile hızlı kredi çekebilir, ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Enpara.com Kolay Kredi

Enpara.com, herhangi bir belgeyi fiziki olarak talep etmeden, kefilsiz şekilde ihtiyaç kredisi sunar. İlgili krediye Enpara.com’un internet bankacılığı şubesinden başvuru yapılır. 30 bin TL ihtiyaç kredisi maksimum 36 ay vade kapsamında talep edilebilmektedir. Enpara.com’un “kredi başvuru” menüsü içerisinden başvuru talebinin iletilmesi halinde bankanın müşteri temsilcileri kişiyle iletişime geçer. Temsilciler başvuranı adresinde ziyaret ederek gerekli kredi başvuru evraklarının imzalanmasını sağlarlar. Bu kapsamda kişi şubeye gitmeden başvurusunu tamamlar.

Aktif Bank N Kolay Kredi

Aktif Bank N kolay kredi, maksimum 30 bin TL limitle, 36 ay vade kapsamında alınabilmektedir. İlgili krediye Aktif Bank’ın internet bankacılığı adresinde yer alan “N kolay kredi başvuru” menüsünden form doldurularak müracaat edilir. İşlem ardından banka müşteri temsilcileri veya bankanın işbirliği gerçekleştirdiği kuryeler başvuranla iletişime geçer ve kendisini adresinde başvuru formunu imzalanması için ziyaret ederler.

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

CEPTETEB Online Kolay Kredi

CEPTETEB mobil bankacılık uygulaması üzerinden belge teslimsiz, kefilsiz şekilde 30 bin TL’lik 36 ay vadeli ihtiyaç kredisine kısa sürede başvuru yapılır. Banka başvuru ardından, başvuranın gelir ve sigorta bilgilerini kontrol ederek, şartlara uygunluk halinde kredi onayını verir. Bankanın müşteri temsilcileri ise kişiyi bulunduğu adreste ziyaret ederek, ihtiyaç kredisi başvuru talep formunu imzalamasına yardımcı olurlar.

ING Bank Kolay E-Kredi

Kolay kredi veren bankalar arasındaki ING Bank, internet bankacılığı üzerinden 50 bin TL ihtiyaç kredisini 36 ay vade kapsamında sunar. İlgili krediye ING Bank internet bankacılığından başvuru yapanlar sisteme bir belge yüklemek veya kefil göstermek zorunda değillerdir. Başvuru ardından, başvuranın kredi risk raporu ve sigorta kayıtları incelenir. İnceleme sonrası, ING tarafından krediye yönelik red veya onay bilgisi verilmektedir.