• ALTIN (TL/GR)
  2.496,26
  % 0,50
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • /TL
  %
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Akıllı Telefondan Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Akıllı Telefondan Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Artık telefondan Kripto Para madenciligi yapmak mümkün. Her geçen gün gelişen teknoloji ile güçlü donanımlara sahip akıllı telefonların üretiminde büyük artışlar yaşanmaktadır.

Peki, mobilden kripto madenciligi nasıl yapılır, gerekli sistem gereksinimleri nelerdir ve mining telefona zarar verir mi? Gibi soruların yanıtları, bu yazımızda.

2022 Telefonda Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kripto para madenciliği sistematik bir blok zinciri üzerinden, yüksek GPU ve işlemcilerin gücünden faydalanarak elde edilir. Yüksek donanımlı ekran kartları ile daha fazla coin kazımı yapılır. Telefondan mining yapmak için de yüksek donanımlara sahip cihazlar tercih edilmelidir. Tabi unutulmamalıdır ki, ne kadar yüksek mobil cihazlar üzerinden kazım yapsanız da, bir PC düzeneğinden elde edilen rigler kadar kazım yapmanız ve kazanç sağlamanız mümkün değildir.

Mobil üzerinden kripto madenciligi yapabilmek için, android ve İos cihazlara uygun tasarlanan uygulamalar üzerinden yapılır. Yapmamaniz gereken, bir coin kazım uygulamasını cihazınıza yüklemek ve daha sonra ayarlarını sağlayarak kazım sağlamaktır.

Android Telefonlarda Mining İçin Gerekli Sistemler Nelerdir?

Akıllı Telefondan Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Akıllı Telefondan Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Mobil mining uygulamaları üzerinden coin kazanmak için yüksek Ram ve İşletim sistemine sahip bir cihaza ihtiyacınız vardır. Android sürümünün en az 9.1.1 olması ve 6 GB belleğe sahip olması gerekir.

Mining işlemi sırasında kullandığınız uygulamanın sürekli arka planda çalışması gerekir. Tabi bir de mobil verinin sürekli açık tutulması gerekir. Cihazınızın sistemleri ne kadar yüksek olursa, miningden elde edeceğiniz kazanç da o kadar yüksek olur. Fakat, mining esnasında telefonunuzun bir soğutucuya ihtiyacı vardır. Aksi halde telefonunuz aşırı ısınmadan dolayı çökebilir.

Mining Telefona Zarar Verir Mi?

Cep telefonundan kripto para madenciliği yapmak, telefona büyük zarar verebilir. Çünkü aşırı güç kullanımından dolayı telefonun çökmesi veya telefondaki işlemcilerin yanması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Fakat, yüksek ram ve işletime sahip cihazlar üzerinden mining yaparak ve hatta cihazın aşırı ısınmasını engellemek için fanlar kullanarak bu sorunları ortaya çıkmasını engelleyebilirsiniz.

Akıllı Telefonda Mining Ne Kadar Kazandırır?

Normal bir şekilde ekran kartları ile yapılan miningden daha az kazandırsa da telefondan madencilik yapılan coinler ve cihazınızın güç değerine göre kazdığı MH/s değerine göre değişir. Kısacası, hangi coinler kazıyorsunuz ve kazdığınız coinlerin fiyatı ne kadarsa o kadar kazanç elde edersiniz.

Mobil üzerinden kazım uygulamaları, 24 saatlik bir kazıma ortalama 1-2 dolar kazanç sağlayabilmektedir. Tabi bu tamamen mining yaptığınız uygulamaya ve cihazınızın GPU gücüne bağlıdır.

Güvenilir Mobil Madencilik Uygulamaları Nelerdir?

Akıllı Telefondan Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Akıllı Telefondan Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

En iyi mobil madencilik uygulamaları, artık kripto paraların mobil cihazlar üzerinden de kazanılmasına büyük katkılar sağlanmıştır. Popüler kripto para madenciliği uygulamaları şunlardır;

 • MinerGate Mobil Madenci: Bu uygulamayı cihazınıza indirerek güvenli bir şekilde mining işlemine başlayabilirsiniz. Bitcoin madenciliğin yanı sıra; Monetaverda, Dash, Monreo ve QuazarCoin gibi altcoin madenciliğini de yapabilirsiniz. Ayrıca, mining ile elde ettiğiniz coinleri bir araya toplamak için uygulama içerisinde ücretsiz bir cüzdan alabilirsiniz.
 • Bitcoin Miner: Bu uygulama ise tamamen Android cihazlar için üretilmiştir. Bitcoin dışında da diğer altcoin için mining yapılabilen bu uygulama, en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

MinerGate Mobil Miner Nasıl Kullanılır?

MinerGate ile mining yapmak için güvenilir bir tarayıcıdan “MinerGate APK” yazarak, APK’yi cihazınıza indirmeniz gerekir. İndirdikten sonra bir kaç işlem daha uyguladıktan sonra mining işlemine geçebilirsiniz. MinerGate Bitcoin madenciliği için yapmanız gerekenler;

1.    MinerGate Uygulamasını Kurun

Uygulamanın APK’sini indirdikten sonra cihazınıza yükleyin. Bilinmeyen kaynaklar kısmında izin verin ve daha sonra kurulumu bitirin.

 1. Uygulama İçerisinden Hesap Oluşturun

Uygulamayı yükledikten sonra, uygulama içerisinden “hesap açma” butonu ile yeni bir hesap oluşturun.

3.    Mining Yapın

Hesap oluşturma işleminden sonra mining yapmaya başlayın, uygulama sürekli açık tutulması ve arka planda çalışılmalıdır. Mobil veriyi sürekli açık tutunuz. Ardından biriken coinleri BTC üzerinden çevirebilir ve çekebilirsiniz.

Sonuç olarak, telefondan kripto para madenciliği için birden çok uygulama bulunur. Bu uygulamalar üzerinden elde edeceğiniz kazanç, tamamen sizin cihazınızın gücüne ve işlemine bağlıdır.